Przenieś aplikacje bez kodu do swojej skrzynki odbiorczej Gmaila. Oto jak.

W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy AppSheet w Gmailu, nową funkcję, która umożliwia korzystanie z niestandardowych aplikacji bez kodu, utworzonych w AppSheet, bezpośrednio w skrzynce odbiorczej jako dynamicznej poczty e-mail. Zbyt często codzienne przepływy pracy są rozłożone na wiele aplikacji, co spowalnia produktywność, gdy przechodzimy z jednej aplikacji do drugiej iz powrotem. Umieszczając aplikacje biznesowe i pocztę e-mail w tym samym interfejsie, AppSheet w Gmailu sprawia, że te frustracje to już przeszłość, oszczędzając użytkownikom przerw w koncentracji związanych z przełączaniem się między wieloma usługami.

Nowe możliwości aplikacji AppSheet w Gmailu są potężne, ponieważ wcześniej tworzenie dynamicznej poczty e-mail wymagało umiejętności kodowania i dużej cierpliwości. Ponieważ AppSheet jest platformą bez kodu, każdy może ją utworzyć, dzięki czemu przetłumaczenie świetnego pomysłu na oprogramowanie i wdrożenie go wśród członków zespołu w łatwy do użytku sposób jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Aplikacje AppSheet można połączyć z wybranym źródłem danych, takim jak Arkusz Google, baza danych SQL lub Salesforce. Jest to szczególnie przydatne, jeśli tworzysz dynamiczną wiadomość e-mail, ponieważ oznacza to, że Ty i Twoi współpracownicy możecie aktualizować dane w dowolnym z tych źródeł danych bez konieczności opuszczania skrzynki odbiorczej.

Jak działa AppSheet w Gmailu

Zobaczmy, jak działa dynamiczna poczta e-mail AppSheet. W tym przykładzie mamy aplikację Prośby o podróż, która służy do tworzenia wniosków o podróż i wysyłania ich do osoby zatwierdzającej, która może na nie odpowiedzieć za pomocą dynamicznego e-maila w Gmailu. Oto, jak to wygląda w Gmailu:

1 dynamicemailbloggmail.gif

Aktualne szczegóły dotyczące wniosku o podróż są wyświetlane bezpośrednio w wiadomości e-mail, ponieważ źródło danych jest pytane o najnowsze dane po otwarciu wiadomości e-mail (stąd pochodzi „dynamiczny” w „dynamicznej wiadomości e-mail”).

Oto, gdzie robi się ciekawie. Osoba otrzymująca dynamiczną wiadomość e-mail (tutaj „zatwierdzający”) może przeglądać szczegóły, dodawać komentarze i podejmować decyzje o zatwierdzeniu, a następnie przesyłać odpowiedź bezpośrednio z wiadomości e-mail. Spowoduje to zaktualizowanie źródła danych aplikacji (w tym przypadku Arkuszy Google).

Oto dane Arkuszy po zatwierdzeniu prośby o podróż przez Gmaila, z decyzją użytkownika o zatwierdzeniu („PRAWDA”), datą zatwierdzenia i dodatkowymi uwagami w wierszu prośby o wyjazd w Arkuszu Google:

2 arkusze aplikacji gmail.jpg

A dla dodatkowej rozszerzalności, gdy dane zostaną zapisane z powrotem do źródła danych, mogą następnie uruchomić dodatkowe automatyzacje (przepływy pracy) , takie jak wysyłanie wiadomości e-mail z potwierdzeniem lub wiadomości tekstowej SMS.

Utwórz swój pierwszy dynamiczny e-mail w AppSheet

Konfiguracja dynamicznego e-maila zajmuje tylko kilka minut. Zaczniesz od skonfigurowania automatyzacji , która umożliwia aplikacji wykrywanie określonych warunków, a następnie podejmowanie odpowiednich działań. W naszym przykładzie utworzyliśmy bota, który wykrywa, kiedy użytkownik utworzy nowy wniosek o podróż, a następnie automatycznie wysyła wiadomość e-mail do osoby zatwierdzającej z kluczowymi danymi.

3 dynamicemailblogautomation.gif

Następnie w sekcji dynamicznej poczty e-mail z menu „Użyj dynamicznej poczty e-mail” wybierzemy widok „Zatwierdzenia”, ponieważ jest to widok, który chcemy wyświetlić w wiadomości e-mail użytkownika. Następnie określimy odbiorców i opcjonalne informacje, takie jak dodatkowy tekst do umieszczenia w e-mailu:

4 dynamicemailblogdynamic.gif

I to wszystko! Dzięki dynamicznym wiadomościom e-mail w AppSheet Gmail nie jest tylko jedną z wielu aplikacji, w których Ty i Twoi koledzy z zespołu wykonujecie pracę — to centralne miejsce do bezproblemowej współpracy wszelkiego rodzaju.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy w tworzeniu pierwszego dynamicznego e-maila w AppSheet? Sprawdź ten jak do filmu, który poprowadzi przez proces krok po kroku.