8 potężnych i bezpłatnych integracji CRM, które usprawnią Twoją pracę

Dawno minęły czasy, kiedy firmy postrzegały telefon jako ekscytujące narzędzie do sprzedaży swoich produktów.

Wraz z rozwojem technologii sprzedaży, marketingu i obsługi klienta ludzie zaczęli się zastanawiać nad najlepszymi sposobami gromadzenia, sortowania i przechowywania ogromnych ilości danych klientów.

Wkrótce narodziły się nowoczesne platformy do zarządzania relacjami z klientami.

W dzisiejszych czasach firmy o znaczeniu biznesowym używają narzędzi CRM do zbierania i sortowania danych. Jednocześnie zaczęły pojawiać się nowe wyzwania.

Problemy przeniosły się na integrację CRM z innymi częściami firmy, dzięki czemu mogą one odbierać i wysyłać dane z i do różnych kanałów, w tym:

 • Narzędzia do marketingu e-mailowego
 • Kalendarze
 • Platformy e-commerce
 • Narzędzia do rozmów w chmurze
 • Sieci społecznościowe
 • Narzędzia do zarządzania umowami i propozycjami
 • Aplikacje do komunikacji zespołowej

Najczęściej dzieje się tak, gdy chcesz, aby CRM działał jako jedyne źródło prawdy .

Innymi słowy, CRM zdolny do agregowania wszystkich istotnych danych w jednym miejscu i zapewniania przeglądu odzwierciedlającego klienta.

Prowadzi to do poprawy wydajności, lepszego raportowania, mądrzejszych decyzji, a przede wszystkim lepszych doświadczeń klientów.

Jakie są więc opcje, jeśli chodzi o integracje CRM? Istnieje kilka sposobów ich rozwiązania, a są to:

 • Kod
 • Interfejsy programowania aplikacji (API)
 • Integracje natywne, jeśli są dostępne
 • Integracje z innymi firmami (Integromat)

Porozmawiajmy więc o kodzie.

Żartuję! Jako platforma bez kodu nie chcemy tam iść (i większość menedżerów ds. marketingu i sprzedaży też tego nie robi).

To samo dotyczy niestandardowych integracji API, ponieważ oba wymagają wdrożenia osoby z doświadczeniem programistycznym.

Integracje natywne mogą być wystarczająco wygodne, aby połączyć narzędzia programowe z CRM.

Z drugiej strony nie każda integracja natywna jest wystarczająco dobra. Niektóre są słabo rozwinięte i wystarczy szybkie przejrzenie witryn z recenzjami, aby wiedzieć, czego się spodziewać.

crm-native-integrations-reviews

Ponadto integracje natywne nie rozwiążą wszystkich Twoich potrzeb w zakresie integracji od razu.

Ta „luka w integracji” jest często rozwiązywana za pomocą usług innych firm, takich jak Integromat, które pozwalają łączyć setki usług i pracować z danymi na więcej sposobów, niż większość może sobie wyobrazić.

Biorąc to pod uwagę, przyjrzyjmy się bliżej integracjom CRM, które możesz łatwo tworzyć, wdrażać i modyfikować za pomocą Integromatu.

1. Importuj leady z Facebooka do Pipedrive CRM

Formularze Facebook Lead Ad pozwalają marketerom kierować i pozyskiwać odpowiednie leady na podstawie wielu danych demograficznych. Jednocześnie pozwalają klientom w łatwy sposób przesłać formularz wypełniony danymi pobranymi z ich profili. Jak na razie dobrze.

Teraz trudna część, leady nie są dobre, jeśli nie mogą znaleźć drogi do Twojego CRM, pozostawiając osieroconych mistrzów sprzedaży i marketingu.

Kto dokona importu? Jeśli jesteś sprzedawcą, chcesz spędzić czas na pitchingu i zamknięciu. Jeśli jesteś marketerem, chcesz pracować nad ekscytującymi kampaniami zamiast spędzać godziny na przenoszeniu danych.

Rozwiązaniem tego problemu jest Integromat.

Poniższy szablon automatycznie utworzy kontakt w Pipedrive po przesłaniu formularza Facebook Lead Ad. Umowa jest tworzona jako bonus i żadna natywna integracja Ci tego nie zapewni.

2. Wysyłaj odpowiednie sekwencje e-maili do kontaktów CRM we właściwym czasie

Kampanie e-mailowe są mocną podstawą dla niezliczonych strategii marketingowych.

Co więcej, jest to kanał, którego jesteś właścicielem. Oznacza to, że to Ty decydujesz, do kogo się zwrócić, jak i kiedy.

Jednak problem pozostaje ten sam: marketing e-mailowy wymaga przenoszenia danych. Dużo tego. A jeśli nie masz ochoty na to, zawsze możesz polegać na naszych szablonach, aby dodać nowe leady Insightly do Constant Contact. To takie proste.

3. Zapobiegaj, aby słaba komunikacja w zespole nie przeszkadzała możliwościom biznesowym

„Załatwiłeś tę umowę?”
„Uhm, nie… myślałem, że tak”.

Brzmi znajomo?

Nie jest niczym niezwykłym pominięcie ważnej informacji w strumieniu danych, który przepływa przez firmę. Może to również okazać się kosztowne, ponieważ tracisz potencjalnego klienta, a tym samym potencjalny dochód.

Jednak wciąż jest nadzieja.

Możesz skonfigurować przepływ pracy, aby otrzymywać powiadomienia o najważniejszych zdarzeniach w systemie CRM, takich jak nowa szansa sprzedaży w Salesforce.

Korzystając z poniższego szablonu, wiadomość Slack jest wysyłana do kanału, a zadanie jest tworzone w ClickUp, gdy te możliwości pojawiają się w Salesforce.

W ten sposób każdy w zespole będzie świadomy, kto został przydzielony do możliwości, a Ty zobaczysz to za każdym razem, gdy spojrzysz na pulpit zarządzania projektami.

4. Zrozum potrzeby i zmartwienia klientów bez wychodzenia z CRM

Nowoczesne firmy doceniają wartość i znaczenie zespołów obsługi klienta.

Ich praca przyczynia się do tego, że klienci pozostają lojalni wobec firmy, dzielą się pozytywnymi recenzjami, a ostatecznie rozpowszechniają informacje o Twojej firmie.

Dla sprzedaży i marketingu ważne jest również, aby wiedzieć, w jaki sposób obsługa klienta wchodzi w interakcję z klientami i z jakimi problemami się borykają.

Mówiąc najprościej, im więcej wiedzą o kliencie przed interakcją, tym lepiej. Dzięki temu marketerzy i przedstawiciele handlowi mogą nadać osobisty charakter, zadawać właściwe pytania i tworzyć inteligentniejsze kampanie.

A właściwe integracje są twoim przyjacielem, jeśli chodzi o osiągnięcie tego. Poniższy szablon pomoże Ci zalogować nowe zgłoszenia Zendesk do Twoich potencjalnych klientów w noCRM. To łatwy sposób na uzyskanie istotnych informacji tam, gdzie jest to najważniejsze, bez kiwnięcia palcem.

5. Przechowuj klientów e-commerce w swoim CRM i dziękuj im za współpracę z Tobą

Mówiąc o zbieraniu informacji o klientach z różnych kanałów w jednym miejscu, nie można pominąć e-commerce.

Dla wszystkich, którzy mają do czynienia z prośbami klientów, ważne jest, aby wiedzieć, co następuje:

 • Adres rozliczeniowy i wysyłkowy, adres e-mail, numer telefonu
 • Historia zamówień i szczegóły
 • Historia dostaw
 • Wystawione faktury, noty kredytowe

Wdrażając dwa dość proste szablony Integromatu, będziesz w stanie jednocześnie uzyskać dane i poprawić obsługę klienta.

Pierwszy szablon utworzy nowego klienta i ofertę w Zoho CRM z nowego zamówienia w Squarespace, a następnie wyśle wielki, miły e-mail z podziękowaniem.

Drugi szablon prześle nowe faktury do Zoho i powiąże je z odpowiednimi kontaktami.

Koniec z przenoszeniem się między księgowością a oprogramowaniem CRM, koniec z brakującymi dokumentami. Twoi koledzy ci podziękują, uwierz nam.

6. Przyspiesz wysyłanie umów

Platformy do podpisu elektronicznego są bardziej widoczne niż kiedykolwiek i nie bez powodu.

Podpisy elektroniczne to szybki i wygodny sposób tworzenia i wysyłania prawnie wiążących dokumentów.

Znacząco skracają czas potrzebny na doręczenie dokumentu pocztą, czy umówienie spotkania z wieloma stronami.

Istnieje kilka sposobów wykorzystania CRM, aby ten proces był jeszcze bardziej efektywny . Za dobre żeby było prawdziwe?

Firmy zazwyczaj wysyłają jeden określony typ dokumentu lub szablon. Jedyne, co się zmienia, to imię i nazwisko klienta, jego adres e-mail, wszystkie te osobiste rzeczy.

Dlatego sensowne jest pobieranie tych informacji bezpośrednio z CRM i automatyczne wysyłanie dokumentu po wygranej transakcji. Na autopilocie, bez Twojej interwencji.

Co więcej, nie jest to fikcyjna konfiguracja – i mamy szablon, który to udowodni!

7. Uzyskaj informacje o klientach, gdy dzwoni telefon

Aby przeprowadzić konstruktywną rozmowę z klientem, musisz wiedzieć, z kim rozmawiasz.

Wyobraź sobie, że odbierzesz telefon i nie będziesz w stanie stwierdzić, czy osoba po drugiej stronie jest wartościowym, długoterminowym klientem, czy raczej interesującą perspektywą.

Nie wiesz, czy wcześniej kupili Twój produkt lub usługę, a Twoje ręce pocą się, gdy wpisujesz ich nazwisko w CRM w desperackiej próbie dowiedzenia się więcej.

Na szczęście istnieje rozwiązanie. Korzystając z poniższego szablonu, możesz połączyć aplikację systemu telefonicznego Aircall z Capsule CRM i natychmiast uzyskać potrzebne informacje bezpośrednio pod numerem telefonu.

Nigdy więcej nieprzyjemnych niespodzianek!

8. Nagradzaj rocznice klientów

CRM mogą wykraczać poza zbieranie danych. Kluczem do uzyskania pełnej mocy jest nauczenie się, jak korzystać z danych z korzyścią dla klientów (i Twojej firmy).

Nie możemy tego wystarczająco podkreślić, ale personalizacja to jedna z najbardziej podstawowych zasad, którymi należy kierować się podczas prowadzenia firmy.

Nie chodzi tylko o to, że klienci są bardziej skłonni do kupowania od Ciebie, jeśli doświadczenie jest spersonalizowane; są wręcz sfrustrowani, jeśli tak nie jest.

Nikt tego nie chce. Chcesz oferować odpowiednie produkty, wysyłać dostosowane sugestie pocztą e-mail lub tworzyć reklamy, które konwertują.

W tej linii możesz również rozważyć promocje na rocznicę klienta.

Stworzyliśmy szablon, który wysyła kupon WooCommerce do Twoich kontaktów HubSpot CRM rok po tym, jak pierwszy raz się z nimi skontaktowałeś.

Możesz go łatwo dostosować, wysyłając kupon rok po pierwszym zakupie, konwersji, e-mailu marketingowym lub ostatniej aktywności; to zależy od Ciebie i Twoich możliwości śledzenia CRM.

Dwie rzeczy pozostaną prawdziwe: Klienci lubią zniżki i uwielbiają być traktowani indywidualnie.

Naprawdę nie możesz się pomylić z tym.

Wniosek

Mamy nadzieję, że poniższe szablony i pomysły zainspirują Cię do pełnego wykorzystania możliwości CRM.

Tutaj każdy jest zwycięzcą: Twoja firma, członkowie zespołu i co najważniejsze, Twoi klienci.

Zróbmy krótkie podsumowanie tego, co otrzymujesz dzięki integracji CRM:

 • Zadowoleni klienci
 • Jedno scentralizowane źródło danych
 • Większa wydajność i współpraca zespołowa
 • Lepsze leady i wzrost sprzedaży

Podsumowując, słowo ostrzeżenia: nie należy nadmiernie polegać na CRM.

Automatyzacja i integracje są świetne, ale klienci są wrażliwi i mogą zauważyć brak komponentu ludzkiego, gdy go brakuje.

Upewnij się, że Twoje dane są poprawne, a kampanie starannie przygotowane. Nie zapomnij też odpowiednio przeszkolić wszystkich w firmie, która musi pracować z CRM.

Miłej automatyzacji!