Jak stworzyć swój pierwszy Revolut Business Automation [Samouczek]

Wiemy, jak bardzo kochasz Revolut Business i usługi bankowości cyfrowej oferowane przez „supergwiazdę fintech”. Łatwo zrozumieć, dlaczego: wygoda i łatwość obsługi są synonimem Revolut Business.

Biorąc pod uwagę jego popularność i potencjał, było tylko kwestią czasu, zanim Revolut Business pozna najpotężniejsze narzędzie do automatyzacji przepływu pracy na rynku.

W tym przypadku pokażemy, jak ulepszyć doświadczenie Revolut Business, tworząc integrację z Arkuszami Google za pomocą Integromatu.

Czytaj!

Automatyzacja przepływów pracy Revolut Business z Integromat

Usprawnienie biznesu często przekłada się na usprawnienie procesów, które sprawiają, że koła się kręcą. Aby to osiągnąć w szybki i łatwy sposób, nic nie przebije automatyzacji przepływu pracy, ponieważ prowadzi do:

 • Oszczędność czasu
 • Mniej błędów
 • Lepsza komunikacja i współpraca

W tym artykule pokażemy, jak stworzyć swój pierwszy scenariusz Integromat (czyli zautomatyzowany przepływ pracy), aby usprawnić prosty proces związany z Revolut Business: Zapisywanie wersji roboczych płatności w arkuszu kalkulacyjnym Arkuszy Google w celu prowadzenia dokumentacji.

Ale zanim przejdziesz dalej, z przyjemnością ogłaszamy, że każdy użytkownik Integromatu może otrzymać dwa miesiące planu Revolut Grow (o wartości 25 GBP/mies.) za darmo. Aby uzyskać dostęp do korzyści, wystarczy zarejestrować się za pomocą tego linku .

Wracając do wyżej wymienionej automatyzacji. Jest to proste zadanie, które zajmuje czas, gdy jest wykonywane ręcznie, więc zamierzamy je zautomatyzować. Co więcej, jest to świetny sposób na rozpoczęcie pracy z Integromat, ponieważ automatyzacja jest na tyle prosta, że można ją rozwinąć w ciągu jednego, szybkiego siedzenia.

Uwaga: Do utworzenia integracji potrzebne jest konto Integromat. Jeśli jeszcze go nie masz, zarejestruj się za darmo .

Uwaga 2: Często zobaczysz słowo „scenariusz”. Jest to synonim „zautomatyzowanego przepływu pracy”. Więcej informacji na temat podstawowych terminów Integromat można znaleźć na tej stronie .

Łączenie Revolut Business z Arkuszami Google

Po utworzeniu konta Integromat zostaniesz przekierowany do swojego pulpitu nawigacyjnego. To jest punkt wyjścia do tworzenia scenariuszy, co zrobimy teraz.

1. Tworzenie scenariusza

Pierwszym krokiem do stworzenia scenariusza jest kliknięcie przycisku w prawym górnym rogu pulpitu nawigacyjnego.

utwórz-nowy-scenariusz-przycisk-na-desce rozdzielczej

Zostaniesz przeniesiony do wizualnego kreatora scenariuszy, w którym dzieje się magia.

Na ekranie wystarczy kliknąć kółko, a pojawi się lista wszystkich dostępnych aplikacji na Integromacie.

list-of-available-apps

Wyszukaj aplikację Revolut Business, a zobaczysz różne działania, które możesz wykonać w przypadku płatności roboczych w Revolut Business.

Ponieważ chcesz automatycznie wysyłać wersję roboczą płatności do arkusza kalkulacyjnego, wybierz natychmiastowy moduł „Obserwuj wstępne płatności”, aby uruchomić scenariusz.

Ten moduł natychmiast otrzyma identyfikatory nowej wersji roboczej płatności, gdy są one tworzone w Revolut Business. Te identyfikatory będą używane w drugim module, aby uzyskać wszystkie informacje o płatnościach.

revolut-watch-draft-payments-instant-trigger

2. Konfiguracja modułu „Obserwacja płatności roboczych”

W tym momencie będziesz musiał połączyć swoje konto Revolut Business z Integromat i utworzyć webhooka, który będzie używany do natychmiastowego otrzymywania identyfikatorów płatności.

Aby to zrobić, wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj”, zalogować się na swoje konto i zatwierdzić połączenie Integromat.

connecting-your-revolut-account-to-integromat

Po wykonaniu tej czynności kliknij „ Zapisz ”, a następnie „ OK ”, a moduł zostanie skonfigurowany.

webhook-module-configuration

Jak na razie dobrze. Idźmy dalej.

3. Dodanie i konfiguracja modułu „Pobierz wersję roboczą płatności”

Kolejnym krokiem jest dodanie drugiego modułu Revolut Business – „Pobierz wersję roboczą płatności”, który będzie pobierał szczegóły płatności za pomocą identyfikatorów pobranych w pierwszym module. Aby to zrobić, najedź kursorem na moduł i kliknij przycisk „Dodaj kolejny moduł” z boku.

adding-another-module

Wybierz moduł.

revolut-get-a-draft-payment-module

Jest tylko jedna rzecz do zrobienia, po prostu zmapuj (przeciągnij i upuść) element danych ID z poprzedniego modułu do pola Identyfikator płatności roboczej i naciśnij OK .

get-a-draft-payment-module-mapping

Teraz dodajmy do scenariusza ostatni moduł.

4. Dodawanie i konfigurowanie modułu Arkuszy Google „Dodaj wiersz”

Ponownie kliknij przycisk „Dodaj kolejny moduł” w drugim module, wyszukaj aplikację Arkusze Google i ponieważ celem jest dodanie wersji roboczej płatności do arkusza, wybierz moduł „Dodaj wiersz”.

google-sheets-add-a-row-module

Podobnie jak w przypadku aplikacji Revolut Business, musisz połączyć swoje konto Google z Integromat. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tym samym procesem co poprzednio i zezwól Integromat na dostęp do swojego konta.

google-sheets-connection

Teraz czas na konfigurację modułu Arkuszy Google. Zanim przejdziemy dalej, pamiętaj, że musisz utworzyć arkusz kalkulacyjny Arkuszy Google z następującymi kolumnami:

 • NS
 • Status
 • Ilość
 • Waluta
 • Referencja

Jak łatwo się domyślić, te kolumny odpowiadają elementom danych, które Integromat wyśle z aplikacji Revolut Business do arkusza kalkulacyjnego Arkuszy Google.

Powrót do modułu Arkuszy Google. Po utworzeniu arkusza kalkulacyjnego przejdź do modułu i wybierz arkusz kalkulacyjny oraz arkusz, do którego będziesz dodawać dane.

google-sheets-module-configuration

Teraz nadchodzi ważna część.

Musisz zmapować elementy danych z modułu Revolut Business do odpowiednich pól w arkuszu kalkulacyjnym i nacisnąć OK .

              google-sheets-module-data-mapping

I tak po prostu skonfigurowałeś moduł Arkuszy Google.

Brakuje tylko jednego kroku, zanim będziesz mógł włączyć scenariusz i w pełni zautomatyzować zadanie kopiowania wersji roboczych płatności do arkusza kalkulacyjnego.

5. Testowanie scenariusza

Aby sprawdzić, czy automatyzacja działa, czy nie, naciśnij przycisk Uruchom raz w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie przejdź do Revolut Business i utwórz wersję roboczą płatności. [a](nie pokazano na poniższym gifie).

Jeśli wykonanie się powiedzie, nad modułami, wewnątrz małej bańki, pojawi się cyfra „1”.

Ten dymek informuje, że pobrano wersję roboczą płatności i dodano wiersz danych do Arkusza Google.

realizacja scenariusza

Gratulacje! Właśnie udało Ci się stworzyć scenariusz na Integromacie.

Teraz musisz zapisać scenariusz (klikając ikonę „Zapisz” u dołu kreatora wizualnego), a następnie włączyć scenariusz (przełączając przełącznik pod przyciskiem „Uruchom raz”).

przełącznik scenariusza

Wniosek

Ten krótki samouczek pokazuje, jak łatwo można zautomatyzować czasochłonne zadanie, takie jak śledzenie i tworzenie kopii zapasowych płatności roboczych.

Kiedy już oswoisz się z Integromat, zauważysz, że większe i wydajniejsze automatyzacje są łatwo osiągalne.

Załóżmy na przykład, że chcesz wysłać wiadomość e-mail i powiadomienie do kogoś na Slack, gdy tylko nowe dane zostaną dodane do arkusza.

Aby to osiągnąć, po prostu dodaj te dwie aplikacje do swojego scenariusza i odpowiednio je skonfiguruj.

dodaj-aplikację-gmail-i-luzem-z-routerem

Teraz, gdy wiesz, jak zautomatyzować z Integromat, musisz zdecydować, co dalej.

Na szczęście to najtrudniejsza część tego wszystkiego.

Miłej automatyzacji!