Prosty przewodnik po webhookach Discord

Czym są webhooki Discorda? Jak tworzyć webhooki Discorda? Jak korzystać z webhooków Discord?

Chociaż są to prawdopodobnie najczęściej zadawane pytania dotyczące webhooków Discord, trudno jest znaleźć odpowiedzi, które są jednocześnie dokładne i jasne.

Cóż, aż do teraz.

W tym przewodniku omówimy podstawowe pojęcia dotyczące webhooków Discord, pokażemy, jak je tworzyć i podzielimy się kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi korzystania z nich w prawdziwym życiu.

Gotowy? Zacznijmy od podstaw.

Co to jest webhook Discorda?

Webhooki Discord to metoda pobierania danych publikowanych jako wiadomość do kanału tekstowego na serwerze Discord.

W prostych słowach możesz myśleć o webhookach Discord jako o systemie radarowym.

Radary można dostroić, aby zbierać określone dane (zwykle samoloty przelatujące w przestrzeni powietrznej) i wysyłać je na ekran, aby operator mógł je zobaczyć.

Webhook Discorda jest bardzo podobny. Nasłuchuje określonych zdarzeń, a gdy jedno ma miejsce, webhook podnosi je i publikuje dane na kanale Discord, aby wszyscy mogli je zobaczyć.

Te zdarzenia mogą być niemal wszystkim: ostatnio wypełnione formularze online, nowe wiersze dodane do arkusza kalkulacyjnego Arkuszy Google , nazwij to.

Dopóki istnieje webhook nasłuchujący tego, co dzieje się w aplikacji innej firmy, dane wynikające z nowego zdarzenia zostaną opublikowane jako wiadomość na kanale Discord.

Załóżmy na przykład, że pracujesz dla firmy zajmującej się tworzeniem gier i śledzisz dane o sprzedaży gier w arkuszu kalkulacyjnym Google. Webhook Discord byłby przydatny do automatycznego publikowania danych o sprzedaży nowych gier za każdym razem, gdy dodasz wiersz do tego arkusza kalkulacyjnego.

Istnieją również inne zastosowania webhooków Discord, ale wrócimy do nich później, ponieważ istnieją łatwiejsze i wygodniejsze sposoby automatycznego publikowania danych na Discord.

Jak tworzyć webhooki Discorda?

Na szczęście tworzenie webhooków Discord jest dość proste. Podstawowe wymagania to:

  • Posiadanie konta Discord
  • Posiadanie serwera Discord lub posiadanie uprawnień administratora w jednym

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać dowolny kanał na serwerze Discord i kliknąć małą ikonę ustawień, która pojawia się tuż obok nazwy kanału.

discord-webhook-creation

Na następnym ekranie kliknij opcję „integracje” w lewym menu.

discord-webhook-creation-2

Spowoduje to wylądowanie w sekcji integracji serwera Discord. Jak widać, istnieje przycisk „Utwórz webhooka”, który umożliwia utworzenie go na miejscu. Kliknij to!

discord-webhook-creation-3

Następnie będziesz mógł utworzyć webhooka dla wybranego kanału. Wszystko, co musisz zrobić, to nazwać swój webhook, wybrać kanał i nacisnąć przycisk „Kopiuj adres URL webhooka”.

discord-webhook-creation-4

Ten URL, który właśnie utworzyłeś i skopiowałeś, to Twój nowy webhook Discord.

Będziesz mógł używać tego adresu URL w aplikacjach innych firm do publikowania danych na kanale dołączonym do tego webhooka.

Aby zarządzać swoimi webhookami lub tworzyć nowe dla innych kanałów, po prostu przejdź ponownie do sekcji integracji i kliknij przycisk „Wyświetl webhooki”. Nawiasem mówiąc, adresy URL webhooka będą tutaj również przechowywane, gdy będziesz musiał je skopiować.

discord-webhook-creation-5

Otóż to! Wiesz już, jak tworzyć webhooki Discord od podstaw. Przyjrzyjmy się teraz, jak z nich korzystać.

Jak korzystać z webhooków Discord?

Webhooki Discorda są używane bezpośrednio w połączeniu z aplikacjami obsługującymi wychodzące webhooki (więc dane z nich pochodzące mogą być przesyłane do Discord).

Przykładami takich aplikacji są narzędzia do tworzenia formularzy, takie jak JotForm i Google Forms , usługi czatu, takie jak Slack , platformy do hostowania kodu, takie jak GitHub , oraz wiele innych usług.

Jeśli klikniesz powyższe linki, zauważysz, że każda aplikacja ma zwykle inne wymagania i metody implementacji webhooków Discord. Większość będzie wymagać od Ciebie majstrowania przy kodzie JSON, aby dane (ładunki) zostały opublikowane na Twoim kanale Discord.

Na przykład popularny kreator formularzy JotForm umożliwia dodanie adresu URL webhooka Discord w sekcji „Ustawienia” w Twoim profilu.

Będziesz musiał użyć kodu, aby przekonwertować dane z JSON na PHP , a także wybrać odpowiedzi z formularza, które chcesz opublikować na Discord za pośrednictwem webhooka.

W tym momencie możesz się zastanawiać, czy jest to najłatwiejszy sposób automatycznego publikowania na Discord, biorąc pod uwagę tajniki wielu aplikacji dotyczące webhooków.

Biorąc pod uwagę szereg rozważań, odpowiedź brzmi prawdopodobnie „nie”.

Przyjrzyjmy się teraz przyczynom, a także bardziej przyjaznym dla użytkownika sposobom automatyzacji wiadomości Discord.

Automatyczny plakat Discord: Planuj, publikuj i planuj wiadomości Discord za pomocą Integromatu

Istnieje wiele powodów, dla których webhooki nie są najwygodniejszą metodą automatyzacji publikowania na Discord.

Przede wszystkim webhooki mogą okazać się trudne technicznie dla wielu użytkowników bez znajomości kodowania.

Po drugie, nie każda dostępna aplikacja obsługuje korzystanie z webhooków, co czyni je bezużytecznymi w wielu sytuacjach.

Po trzecie, nie możesz planować ani dostosowywać harmonogramu publikacji za pomocą webhooka. W momencie pojawienia się danych webhook opublikuje je, niezależnie od tego, czy jest to najlepszy moment, czy nie.

Chcesz automatycznie publikować tweety na Discord? A może wysyłaj wiadomość powitalną za każdym razem, gdy ktoś dołącza do Twojego serwera? Co powiesz na publikowanie codziennych aktualizacji o czymś raz dziennie, każdego dnia?

Wszystko to jest łatwo osiągalne dzięki Integromat.

discord-automation

Nasza platforma zawiera 24 moduły do automatyzacji wszystkich rzeczy w Discord, w tym moduły „Opublikuj wiadomość” i „Opublikuj wiadomość z plikiem”, które umożliwiają automatyczne publikowanie praktycznie wszystkiego na Discordzie.

Powiedz na przykład, że chcesz publikować tweety – swoje lub kogoś innego – na Discord. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować prosty scenariusz Integromatu i voilá.

Pokazujemy, jak to zrobić w następującym przypadku użycia . Wynikowa integracja Twitter – Discord jest również dostępna jako szablon, co oznacza, że możesz ją wdrożyć w kilka minut.

Inny przykład: wyobraźmy sobie, że chcesz podzielić się wiadomościami o jednej lub kilku grach Steam na kanale na swoim serwerze.

Zamiast przeciągać się od czasu do czasu przez stronę Steam gry, możesz powiedzieć Integromatowi, aby uważał na wiadomości o grze , a następnie zamieścił wiadomość, gdy nadejdą wiadomości (za pomocą modułu Discord „Opublikuj wiadomość”).

To tylko dwa przykłady tego, co możesz zrobić z Integromatem i Discordem i na pewno nie tam, gdzie kończą się możliwości. Korzystając z Integromatu możesz:

  • Wysyłaj wiadomości ze Slacka na Discord
  • Udostępniaj klipy Twitcha na kanałach Discord
  • Otrzymuj załączniki e-mail udostępniane na kanale Discord
  • Publikuj artykuły (i linki do artykułów) ze swoich blogów WordPress
  • Twórz webhooki dla każdego z nowych lub istniejących kanałów Discord
  • Publikuj na Facebooku, Twitterze, LinkedIn prosto z Discord
  • Twórz i publikuj GIF-y na Discord za pomocą Giphy

I więcej. Niektóre z powyższych przypadków użycia są dostępne jako szablony Integromat, ale na wypadek, gdyby tak nie było, zawsze możesz utworzyć integracje Discord, aby uzyskać to, czego potrzebujesz.

Najlepsza część tego wszystkiego? Już nigdy nie będziesz musiał się martwić o radzenie sobie z dziwnymi wymaganiami i rozmytym kodem, ani razu.

Wniosek

Biorąc wszystko pod uwagę, webhooki Discord są przydatne, ale ograniczone.

Jeśli chcesz rozwiązać konkretną sytuację, w której potrzebujesz od razu jakiejś treści i nie masz nic przeciwko ubrudzeniu sobie rąk kodem, okażą się przydatne.

Jednak w przypadku większości użytkowników rzadko tak się dzieje, dlatego Integromat ma o wiele więcej sensu.

Nasza platforma ułatwia publikowanie treści pochodzących z setek różnych aplikacji. Ponadto umożliwia dwukierunkową synchronizację między Discordem a innymi aplikacjami (webhooki Discord nie zrobią tego za Ciebie).

Niezależnie od tego, czy otrzymujesz najnowsze tweety z Epic Games , publikujesz odpowiednie treści z zaufanych źródeł, czy otrzymujesz powiadomienia o awarii Discord , Integromat pomoże Ci poczynić prawdziwy postęp w wysiłkach automatyzacji Discord.

Miłej automatyzacji!