Zestaw narzędzi Automators: 26 niestandardowych modułów usprawniających integrację

Jednym z najczęściej pomijanych aspektów Integromatu jest możliwość wgrywania i wypuszczania aplikacji na platformę.

Odbywa się to za pośrednictwem Platformy Deweloperskiej Integromat, która umożliwia tworzenie aplikacji i modułów Integromatu do użytku prywatnego lub publicznego.

Ale dlaczego ktoś miałby to robić?

Przekonującym powodem do przesłania aplikacji do Integromatu jest połączenie prywatności i wygody.

Na przykład nierzadko zdarza się, że niektóre firmy mają prywatne interfejsy API, które są używane tylko wewnętrznie. Jak możesz sobie wyobrazić, organiczna integracja tych prywatnych interfejsów API jest uciążliwym procesem, który wyczerpuje zasoby firmy.

Teraz, przesyłając te prywatne interfejsy API do Integromatu, firmy mogą na miejscu zintegrować je z setkami aplikacji, zachowując jednocześnie ich prywatność i dostępność dla osób wewnątrz organizacji. Całkiem fajnie, co?

Drugi powód jest być może najważniejszy: udostępniając swoją aplikację w Integromacie, umożliwisz użytkownikom maksymalne jej wykorzystanie dzięki integracji aplikacji i automatyzacji przepływu pracy.

Mówiąc najprościej, będziesz w stanie zaspokoić zapotrzebowanie swoich użytkowników na integracje aplikacji w uderzający sposób – to znaczy stojąc na ramionach Integromatu.

Ale jest trzeci, mniej zbadany powód, dla którego niektóre firmy wypuszczają aplikacje na Integromat: ponieważ jest to doskonała platforma do automatyzacji wszystkich rzeczy.

W tym artykule pokażemy przykład niestandardowej aplikacji, która została wydana bezpośrednio na Integormacie, aby sprostać wymaganiom rosnącej społeczności użytkowników i klientów.

Oto historia Eyala Gershona i Automators Toolbox, znanego również jako „Eyal's Toolbox”.

O jeden kapelusz za dużo: początki aplikacji Automators Toolbox

Eyal Gershon jest współzałożycielem i dyrektorem ds. technologii Callbox , firmy oferującej niestandardowe rozwiązania w zakresie śledzenia potencjalnych klientów i technologii marketingowych dla ponad 500 klientów na całym świecie.

Ponadto Gershon jest certyfikowanym partnerem Integromatu i jednym z administratorów największej izraelskiej społeczności automatyki, która liczy ponad 7000 członków. To tutaj zaczął nabierać kształtu pomysł na serię niestandardowych modułów Integromat.

„Ciągle otrzymywałem te same pytania, aż do momentu, w którym zacząłem myśleć – dlaczego nie stworzyć aplikacji z kilkoma prostymi modułami, które zasadniczo odpowiadają na te pytania?”

W miarę upływu czasu Gherson rozwijał coraz więcej niestandardowych modułów Integromat. Niedługo potem znalazł się z ponad 20 różnymi rozwiązaniami na rękach, które spakował i wypuścił na Integromat. Narodził się Automators Toolbox .

Przybornik automatyzacji automation

Jak mówi Gershon, aplikacja została wydana bezpośrednio na Integromat, ponieważ platforma „jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcę zacząć działać, a większość ludzi potrzebuje jakości”.

A teraz te rozwiązania są dostępne dla każdego, kto posiada konto Integromat. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Magiczne pudełko cyfrowych gadżetów

Aplikacja Automators Toolbox zawiera 26 modułów zorientowanych na rozwiązywanie konkretnych problemów związanych z automatyzacją i rozwojem.

Ze względu na zwięzłość omówimy najważniejsze z nich i zaprosimy do samodzielnego zapoznania się z pełną listą. Spójrzmy.

1. Konwertuj szesnastkowy na dziesiętny

To nic innego jak mały automatyczny kalkulator szesnastkowy na binarny, którego możesz użyć w swoich scenariuszach Integromat.

Konwersja liczby szesnastkowej na dziesiętną jest popularnym problemem wśród programistów , a ten moduł rozwiązuje go w prosty sposób, konwertując dane na czytelny ciąg.

2. Konwertuj XML na obiekt JSON

Ten moduł przekształca dane wejściowe tekstu XML w ładnie sformatowany obiekt JSON (lub kolekcję obiektów).

Mimo że Integromat posiada wbudowany parser XML, nierzadko można znaleźć pola CRM zawierające tekst XML, co nieco komplikuje sprawę – dopóki nie zdobędziesz tego modułu.

xml-do-json

3. Utwórz kod HTML z tabeli (zaawansowane)

Idealny dla programistów front-end, którzy chcą przyspieszyć działanie, ten moduł wygeneruje tabelę HTML i zapewni opcję przypisywania nagłówków tabeli.

Po co spędzać dużo czasu na kodowaniu nieznanego stołu, który wylądował na twoim biurku, skoro możesz go przepuścić przez ten moduł i mieć gotowy w minutę?

utwórz-html-z-tabeli

4. Napraw domeny adresów e-mail

Poza tym, że jest programistą, Gershon jest ekspertem od martech – i to widać.

Ten moduł naprawi nieprawidłowo napisane domeny adresów e-mail i sformatuje je poprawnie.

Innymi słowy, możesz przekazywać adresy e-mail przez ten moduł, a jeśli nazwa domeny jest błędna, spróbuje to naprawić.

Na przykład wyobraź sobie, że prowadzisz kampanię reklamową na Facebooku i kilku potencjalnych klientów błędnie podało e-mail; powiedz, pisząc „@gmial.com” zamiast „@gmail.com”.

Zamiast sprawdzać i poprawiać, możesz uruchomić wszystkie odpowiedzi z formularza za pomocą tego modułu, a naprawisz je w mniej niż minutę.

5. Generuj kody QR automatycznie

Cóż, nazwa mówi wszystko, prawda?

Teraz, gdy na wszystko jest kod QR, spędzanie czasu na ich tworzeniu to świetny sposób na jego zmarnowanie.

Ten moduł wygeneruje kod QR z adresu URL w formacie binarnym, skutecznie automatyzując długi proces ręcznego tworzenia kodów QR i jeden po drugim.

6. Wielokrotne wyszukiwanie i zastępowanie

Chcesz masowo wysyłać e-maile, ale nie chcesz przegapić osobistego charakteru? Jeśli tak, oto rozwiązanie dla Ciebie.

Ten moduł zastępuje wiele wartości wprowadzonych danych tekstowych i generuje nowy ciąg, umożliwiając automatyczne wykonywanie wielu zadań wyszukiwania i zastępowania.

Jest to również bardzo przydatne dla firm e-commerce. Wyobraź sobie, że masz wiadomość tekstową, taką jak ta poniżej:

Cześć nazwisko,

Twój produkt został wysłany i zostanie wysłany w ciągu najbliższych dni_ilości dni.

Twoje dane do wysyłki to:

fname

dane_wysyłki

Korzystając z tego modułu, będziesz mógł za każdym razem wypełnić wiadomość odpowiednimi danymi, nie tracąc ani sekundy na zadanie.

wielokrotne wyszukiwanie i zastępowanie

Uwagi końcowe: Ułatwienie pracy wszystkim

Podsumowując, Integromat skupia się na tym, co najważniejsze, a resztę automatyzuje.

Aplikacja Automators Toolbox firmy Gershon zmierza w tym kierunku, dostarczając proste rozwiązania problemów z przeciąganiem, i cieszy nas, że sprawdzeni profesjonaliści ufają naszej platformie w dostarczaniu rozwiązań na dużą skalę.

Firmy e-commerce, marketerzy e-mailowi i programiści mogą korzystać z zestawu narzędzi Automators i używać modułów do tworzenia lepszych, bardziej wszechstronnych automatyzacji.

Oprócz tego programiści aplikacji i firmy SaaS mają ważny wniosek: Integromat może być brakującą warstwą integracji i automatyzacji, której produkt potrzebuje, aby sprostać wymaganiom użytkowników.

Tworzenie natywnych integracji to dla większości firm trudna ścieżka, wymagająca oddanych talentów i ogromnych zasobów. Integromat to zmienia, ułatwiając firmom szybsze dotarcie do celu.

Jeśli jesteś ciekawy i chcesz pójść dalej – czy to za pomocą zestawu narzędzi Automators Toolbox, czy też odkrywając platformę programistyczną – wystarczy, że zarejestrujesz konto Integromat .

Miłej automatyzacji!