Slack Automation: 20 darmowych szablonów, które Cię zainspirują

Slack – wiesz, kochasz i my też.

Dla większości ludzi Slack służy jako narzędzie do obsługi wiadomości błyskawicznych (IM) do obsługi komunikacji, produktywności i udostępniania plików między zespołami. Dodaj jego funkcje połączeń audio i wideo, a zobaczysz dobrze zaokrągloną platformę, która usprawni współpracę zespołową na wszystkich poziomach biznesowych.

Co zaskakujące, możliwości Slacka na tym się nie kończą. Dzięki solidnemu interfejsowi API, Slack oferuje o wiele więcej, niż może oczekiwać zwykły użytkownik.

W tym artykule pokażemy 20 przykładów automatyzacji Slack, które możesz wdrożyć, aby przenieść platformę na wyższy poziom.

Gotowy do rozpoczęcia automatyzacji Slack? Czas na inspirację!

Integracje Slack do automatyzacji przepływu pracy

Praca z wieloma aplikacjami jednocześnie często wymaga przenoszenia danych, tworzenia aktualizacji i powiadamiania ludzi o zmianach.

Czasami może to być frustrujące i mylące, stąd potrzeba automatyzacji przepływu pracy.

Na przykład tworzenie zadań w Todoist dla Twojego zespołu może być czasochłonne. Ten prosty proces można jednak ulepszyć dzięki integracji Slack z Todoist, która automatycznie przekształci dane wyjściowe ze Slacka w zadanie Todoist.

Chociaż jest to prosty przykład, daje wgląd w główne zalety automatyzacji Slacka, którymi są:

 • Oszczędność ogromnej ilości czasu
 • Zapewnienie dokładności procesów i zadań
 • Usuwanie zwolnień w komunikacji

Poniżej znajdziesz 20 przykładów rzeczywistych procesów Slack, które możesz zautomatyzować za pomocą Integromatu. Na przykład dostępny jest szablon, który można wdrożyć w ciągu kilku minut i bez przeszkód.

Uwaga: Do utworzenia integracji potrzebne jest konto Integromat. Jeśli jeszcze go nie masz, zarejestruj się za darmo .

Uwaga 2: Często zobaczysz słowo „scenariusz”. Jest to synonim „zautomatyzowanego przepływu pracy”, a nasza konfiguracja będzie wymagała dwóch z nich. Więcej informacji na temat podstawowych terminów Integromat można znaleźć na tej stronie .

Slack integracje do generowania leadów

1. Połącz Typeform ze Slackiem, aby otrzymywać potencjalnych klientów jako wiadomości

Aplikacje formularzy, takie jak Typeform, to sprawdzony i popularny sposób na pozyskiwanie potencjalnych klientów dla Twojej firmy. Nie trzeba dodawać, że formularze nie ograniczają się do generowania leadów i mogą być używane do otrzymywania zapytań od klientów, zbierania danych ankietowych i nie tylko.

Łącząc Typeform ze Slackiem, otrzymasz wiadomość Slack, gdy ktoś prześle odpowiedź na formularz. Jest to przydatne, aby wskoczyć i zamknąć transakcję niemal w czasie rzeczywistym!

2. Połącz Eventbrite ze Slackiem, aby śledzić uczestników wydarzenia

Śledzenie uczestników wydarzenia to dobry marketing 101. Niezależnie od tego, czy chodzi o nawiązanie z nimi dalszej komunikacji, czy o oferowanie specjalnych zniżek lub bezpłatnych biletów, integracje Slack-Eventbrite są tutaj, aby Ci pomóc.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz obserwować uczestników, którzy są:

 • Udział w wydarzeniu
 • Brak udziału w wydarzeniu
 • Płacenie / nie płacenie za udział w wydarzeniu

Zdobądź te informacje i wyślij je do Slacka dla swojego zespołu, aby upewnić się, że Twoje przyszłe wydarzenia są w pełni wyprzedane.

Integracje ze Slackiem do udostępniania plików i danych

3. Połącz Dropbox ze Slackiem, aby udostępniać ważne pliki

Niezależnie od tego, czy przechowujesz ważne pliki, takie jak raporty i faktury, czy fajniejsze rzeczy, takie jak zdjęcia z wakacji na Malediwach, korzystanie z platformy takiej jak Dropbox to fantastyczna opcja.

Udostępnianie tych plików na Slacku to inna historia, ponieważ zadanie to czasochłonny proces.

Aby rozwiązać ten problem, nic nie przebije integracji Dropbox – Slack. Korzystając z poniższego szablonu i dodając filtry , będziesz mógł zautomatyzować udostępnianie plików z Dropbox do Slack.

Wynik? Pliki zostaną udostępnione zgodnie z Twoimi wskazówkami, znajdując odpowiednie osoby we właściwym czasie. I nie będziesz musiał kiwnąć palcem, żeby tak się stało.

4. Połącz Arkusze Google ze Slackiem, aby udostępniać nowe wiersze danych

Czy naprawdę chcesz, aby wszyscy mieli dostęp do Twojego arkusza kalkulacyjnego tylko po to, by sprawdzić, czy są nowe dane?

Oczywiście nie.

Z drugiej strony wyobraź sobie, że musisz ręcznie wysyłać wiadomość Slack za każdym razem, gdy pojawia się nowy wiersz danych. To po prostu śmieszne.

Oszczędź sobie wysiłku i zamiast tego zautomatyzuj proces. Podziękujesz nam później!

Integracje Slack do obsługi klienta

5. Połącz Zendesk ze Slackiem, aby otrzymywać powiadomienia o nowych biletach

Zadowoleni klienci = więcej pieniędzy.

Aby tak się stało, musisz zapewnić wyjątkową obsługę. A dużą częścią tego jest jak najszybsze odpowiadanie na zapytania.

Wysyłanie wiadomości Slack do zespołu wsparcia po utworzeniu nowych biletów w Zendesk z pewnością pomoże osiągnąć wyższy cel doskonałości usług.

Integracje ze Slackiem dla e-commerce

6. Połącz Shopify ze Slack, aby otrzymywać powiadomienia o porzuconych kasach

Tak blisko, a jednak tak daleko: za każdym razem tak się czują porzucone wózki.

Wielu klientów dochodzi do tego, że wyjmuje kartę kredytową i dokonuje zakupu, ale potem zmienia zdanie z dowolnego powodu.

A co by było, gdybyś mógł dotrzeć do swoich klientów w momencie, gdy porzucą koszyk? Musisz uderzyć w żelazko, kiedy jest gorące, prawda?

Poniższa automatyzacja powiadomi Cię o tym na Slacku, gdy to się stanie, dzięki czemu możesz przypomnieć swoim klientom o tym, co tracą.

7. Połącz WooCommerce ze Slackiem, aby śledzić nowe zamówienia

Ta integracja WooCommerce – Slack jest idealna dla tych, którzy chcą otrzymywać powiadomienia o nowych zamówieniach, zamiast wielokrotnie otwierać stronę administratora WooCommerce w ciągu dnia.

Po prostu pozostaw otwarty Slack, a dzięki tej automatyzacji będziesz powiadamiany o wszystkich swoich zamówieniach w jednym miejscu.

Integracje Slack dla zadań w mediach społecznościowych

8. Połącz grupy na Facebooku ze Slackiem, aby otrzymywać powiadomienia o postach w grupie

Grupy na Facebooku są chlebem powszednim wielu twórców społeczności, chociaż nie zawsze są łatwe do monitorowania.

Kontynuacja postów może przynieść wiele korzyści, w tym:

 • Opinie klientów
 • Rozwiązania dla pilnych zapytań
 • Dane do przyszłych kampanii marketingowych
 • Wgląd w potrzeby klienta

Te informacje mogą mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy. Jak więc wszystko śledzić? Integromat na ratunek!

Poniższa automatyzacja pomoże Ci wysyłać nowe posty z grupy na Facebooku do kanału lub osoby na Slacku.

9. Połącz Slack z grupami na Facebooku, aby tworzyć posty z wiadomości

Czy można tworzyć posty na Facebooku z wiadomości na Slacku? Oczywiście, że jest.

Ale dlaczego?

Jeśli masz wielu administratorów, którzy pracują nad postami, ten szablon pomoże scentralizować proces tworzenia.

10. Połącz Twittera ze Slackiem i automatycznie otrzymuj wzmianki na Twitterze

Wzmianki na Twitterze nie mogą i nie powinny być pominięte. Niezależnie od tego, czy jest to dobre, czy złe, zdecydowanie musisz być świadomy wzmianek w momencie ich wystąpienia, aby w razie potrzeby móc udzielić odpowiedzi.

Ponieważ Twoja aplikacja Slack jest otwarta przez cały czas, ta automatyzacja usprawni proces, automatycznie wysyłając wzmianki na Twitterze bezpośrednio tam, gdzie nie można ich przegapić – na Twoim kanale Slack.

11. Twórz tweety z wiadomości Slack

Wiedziałeś, że to będzie następne, prawda?

Podobnie jak integracja Slack z Facebook Groups, robi to to samo, ale zamiast tego używa Tweetów.

Po prostu powiedz Integromat, który kanał chcesz oglądać, a cokolwiek zostanie tam opublikowane, stanie się tweetem na zarządzanym przez Ciebie koncie. To takie proste.

12. Automatycznie wysyłaj zdjęcia i filmy z Instagrama do Slacka

Ta automatyzacja jest przydatna, aby wszyscy byli powiadamiani o tym, co dzieje się na firmowym Instagramie i wokół niego.

Mówiąc prościej, zapewnia spójność i świadomość tego, co i jak komunikuje marka.

Nie wszyscy w Twoim zespole są na Instagramie, ale wszyscy są na Slacku. I w ten sposób informujesz wszystkich o nowych treściach na Instagramie.

Slack integracje do zarządzania zespołami

13. Połącz Slack z Todoist, aby tworzyć zadania z wiadomości Slack

Tworzenie zadań dla Twojego zespołu to niekończące się zadanie samo w sobie. Co więcej, każdy jest dotknięty tym procesem: od IT po HR, zadania muszą zostać stworzone, aby praca została wykonana.

To prawda, że jest to proces, którym zajmują się tylko nieliczni.

Dlatego potrzebujesz tej automatyzacji. Łącząc Slack z Todoist, pozwolisz Integromatowi pobierać wiadomości w Slack i automatycznie tworzyć dla Ciebie zadania w Todoist.

Nigdy więcej bólu, żadnych tarć i dużo więcej czasu na skupienie się na ciekawszych zadaniach.

14. Wyślij listę zadań, łącząc ClickUp ze Slackiem

Ta automatyzacja jest przydatna dla tych, którzy muszą przypominać swoim kolegom z zespołu o zadaniach, które są na ich talerzu lub publikować cotygodniowe aktualizacje dotyczące serii zadań.

Zamiast kopiować i wklejać informacje, Integromat zaokrągli zadania w Twoim projekcie ClickUp i udostępni je Twojemu zespołowi na Slack.

Rezultat: większa przejrzystość, odpowiedzialność i więcej czasu na skupienie się na tym, co najważniejsze.

15. Automatycznie udostępniaj wiadomości branżowe na dedykowanym kanale Slack

Udostępnianie wiadomości branżowych jest powszechne w Slacku; automatyzacja tego zadania nie jest.

Korzystając z tej integracji RSS – Slack (plus filtr), możesz otrzymywać wszystkie istotne wiadomości branżowe na dedykowanym kanale Slack, bez konieczności regularnego przeglądania strony internetowej.

Integracje ze Slackiem dla poczty e-mail

16. Połącz swój e-mail ze Slackiem, aby otrzymywać nowe e-maile jako wiadomości Slack

Spójrzmy prawdzie w oczy, skrzynki odbiorcze mogą wymknąć się spod kontroli. Prosty email – integracja ze Slackiem to sposób na zakończenie tego szaleństwa.

Możesz użyć Integromatu do pobierania nowych wiadomości e-mail z dowolnej skrzynki odbiorczej i wysyłania ich do odpowiednich osób za pośrednictwem Slacka, aby stworzyć zorganizowany system dystrybucji poczty.

Integracje Slack do zarządzania harmonogramem

17. Połącz Kalendarz Google ze Slackiem, aby publikować wydarzenia z kalendarza Google zaplanowane na jutro na Slack

Synchronizacja kalendarza ze Slackiem nie tylko zapewnia wygodę, ale jest całkowicie konieczne, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami.

Zgodnie z oczekiwaniami, Integromat może pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Poniższa automatyzacja wyśle do Slacka przypomnienie o wydarzeniu, które odbędzie się następnego dnia.

Możesz zapomnieć o sprawdzaniu kalendarza w ostatniej chwili i przerażających „O nie!” chwile.

Slack integracje dla procesów sprzedażowych

18. Połącz Quickbooks ze Slackiem, aby wysyłać faktury jako wiadomości

Ta automatyzacja po prostu nie jest potrzebna między sprzedażą, księgowością i zarządzaniem.

Ta automatyzacja pozwala każdemu sprawdzić, czy wszystko jest zafakturowane na udostępnionym kanale Slack. Pożegnaj się raz na zawsze z fakturami jako załącznikami do wiadomości e-mail.

Integracje ze Slackiem do śledzenia czasu

19. Połącz Harvest to Slack, aby wysyłać do Slacka wiadomości o nowych projektach

Śledzenie czasu online i praca zdalna idą w parze, a integracje ze Slack są idealne, aby pozostać na szczycie projektów.

Łącząc Harvest ze Slackiem, możesz:

 • Otrzymuj faktury na Slacku za przepracowany czas
 • Zarządzaj projektami, aby mieć pewność, że mieszczą się w budżecie
 • Monitoruj, nad jakimi projektami Twój zespół spędza najwięcej czasu

Gdy dodajesz nowe projekty do aplikacji śledzącej, musisz również informować swój zespół, aby wszyscy byli na tej samej stronie.

Po skonfigurowaniu tego szablonu będziesz automatycznie otrzymywać informacje o każdym nowym projekcie dodanym do aplikacji do śledzenia czasu zbiorów.

Integracje ze Slackiem do tworzenia oprogramowania

20. Połącz GitHub ze Slackiem, aby wysyłać nowe komentarze GitHub jako wiadomości

Umieszczenie zespołu programistów na tej samej stronie jest kluczem do sukcesu projektu.

Aby to osiągnąć, możesz połączyć swoje konto GitHub ze Slackiem i powiadomić każdego programistę w danym projekcie o nowych komentarzach dodanych do Git.

Wniosek

20 Automatyzacja Slack może wydawać się dużo, ale ledwo zarysowaliśmy tutaj powierzchnię.

Integromat umożliwia połączenie Slacka z ponad 700 aplikacjami i tworzenie przepływów pracy z wieloma krokami i kilkoma gałęziami logiki.

Wystarczy trochę majsterkowania i chęć uczynienia pracy mądrzejszą i lżejszą.

Miłej automatyzacji!