Ponad 20 zasobów, dzięki którym możesz rozpocząć naukę automatyzacji jak profesjonalista

Niezależnie od tego, czy prowadzisz reklamy dla agencji, prowadzisz księgi w firmie księgowej, czy budujesz infrastrukturę dla startupu, automatyzacja uczenia się staje się kluczową koniecznością.

Chociaż istnieje wiele treści dotyczących automatyzacji, znalezienie zasobów szkoleniowych dotyczących automatyzacji nie zawsze jest łatwe.

Aby ułatwić Ci pracę, podzieliliśmy zasoby na cztery kategorie. To są:

  • Książki o automatyzacji
  • Kursy automatyzacji
  • Społeczności internetowe
  • Liderzy myśli automatyzacyjnej

Ponieważ nie jest łatwo wiedzieć, od czego zacząć automatyzację nauki, zebraliśmy obszerny zbiór materiałów, które pomogą Ci uporządkować ścieżkę nauki.

Ten artykuł skupi się na zapewnieniu początkującym przydatnych zasobów do nauki o automatyzacji.

Innymi słowy, jeśli nie jesteś programistą, nie powinieneś bać się ich zaglądać. Jeśli chcesz nauczyć się automatyzacji od podstaw, ten artykuł jest dla Ciebie.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym z najbardziej odpowiednich zasobów.

Blogi automatyzacyjne

automatyzacja-blogi-ilustracja

Blogi to najłatwiejszy i najbardziej przystępny sposób na zanurzenie się w temacie automatyzacji. Oto nasz wybór blogów, które możesz dodać do zakładek, gdy tylko zapragniesz uczyć się o automatyzacji.

1. Blog Integromatu

Główny blog dotyczący automatyzacji przepływu pracy. Od dogłębnych pytań społecznych po praktyczne wskazówki i historie klientów , ciężko pracujemy, aby nasz blog był obowiązkowy dla wszystkich zainteresowanych automatyzacją.

Gdzie to znaleźć: Blog Integromat

2. Nowość na blogu McKinsey

Globalna firma konsultingowa w zakresie zarządzania ma dostęp do cennych danych i regularnie udostępnia wnikliwe treści na temat technologii, automatyzacji i przyszłości pracy.

Gdzie to znaleźć: Nowość w McKinsey

3. Forrester

Od prognoz po przypadki użycia, firma Forrester Research dostarcza obszerne treści na temat ZAP. Doświadczenie firmy w obsłudze globalnych firm umożliwia im oferowanie kompleksowego spojrzenia na branżę automatyki.

Gdzie to znaleźć: Forrester

4. Blog HubSpot

Koncentrując się na marketingu przychodzącym i treściach, zespół HubSpot od lat publikuje wysokiej jakości treści na firmowym blogu.

Automatyzacja to temat, który jest regularnie poruszany, wraz z badaniami, statystykami i danymi.

Gdzie to znaleźć: Blog HubSpot

Liderzy myśli automatyzacyjnej

automatyzacja-liderzy-myśli-ilustracja

Jak każda inna dziedzina, automatyzacja ma swój własny zbiór liderów myśli. Obejmują one od zwykłych, niszowych profesjonalistów po tytanów branży pracujących nad zaawansowanymi programami, które kształtują teraźniejszość i przyszłość automatyzacji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami w branży, śledź je w mediach społecznościowych.

1. Layla Pomper

Layla jest właścicielem ProcessDriven , a ClickUp firmy konsultingowej.

Dzieli się cotygodniowymi samouczkami ClickUp na Youtube, a także hackami do dokumentacji procesów i sztuczkami automatyzacji.

Jej treści doskonale pasują do mniejszych zespołów, które chcą zautomatyzować część swoich zadań.

Gdzie ją znaleźć: Youtube , Twitter

2. Max van Collenburg

Max van Collenburg jest specjalistą od automatyzacji marketingu. W każdy czwartek publikuje filmy o rozwijaniu biznesu online za pomocą automatyzacji.

Od Integromatu po samouczki ActiveCampaign i ManyChat, jego kanał jest bardzo pomocny dla nietechnicznych marketerów i założycieli.

Obserwuj: Youtube , lista e-mail

3. Brat Nilule

Nile jest dyrektorem zarządzającym za nocode.tech , platformą pomagającą nietechnicznym założycielom tworzyć oprogramowanie bez kodowania. Regularnie dzieli się treściami i spostrzeżeniami na temat przestrzeni bez kodu.

Gdzie go znaleźć: Twitter , LinkedIn

4. Minn Kim

Minn jest inwestorem i pisarzem z siedzibą w San Francisco. Jej specjalizacja to praca zdalna, inteligencja maszyn i automatyzacja przepływu pracy. Regularnie dzieli się przemyśleniami, pomysłami i aktualizacjami na temat automatyzacji na swojej stronie na Twitterze.

Gdzie ją znaleźć: Twitter , osobista strona internetowa

5. Demis Hassabis

Demis Hassabis jest prezesem i współzałożycielem firmy zajmującej się sztuczną inteligencją DeepMind (przejętej przez Google). Służy jako doradca ds. sztucznej inteligencji dla rządu Wielkiej Brytanii i dzieli się spostrzeżeniami i pomysłami na temat sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i technologii.

Gdzie go znaleźć: Twitter

6. Andrzej Ng

Powszechnie znany w przestrzeni sztucznej inteligencji Andrew Ng jest współzałożycielem platformy edukacyjnej Coursera. Jest także adiunktem na Wydziale Informatyki na Stanford i założycielem DeepLearning.Ai, firmy pomagającej programistom w poznawaniu sztucznej inteligencji.

Gdzie go znaleźć: Twitter

Książki o automatyzacji

automatyzacja-książki-ilustracja

Żadna lista zasobów nie byłaby kompletna bez wyboru książki. Znajdziesz tutaj najnowsze książki na temat automatyzacji, które w ciekawy sposób podpowiadają, jak wpływa ona na pracę, relacje międzyludzkie i – oczywiście – na przyszłość.

1. „Przyszłość: 9 zasad dla ludzi w epoce automatyzacji” autorstwa Kevina Roose’a

Kevin Roose jest wielokrotnie nagradzanym felietonistą poświęconym technologii w The New York Times. W tej książce podejmuje niesamowity wysiłek, aby podkreślić, w jaki sposób można wykorzystać automatyzację, aby wzmocnić ludzi.

Te najlepsze praktyki są świetnym wprowadzeniem do automatyzacji, szczególnie w zakresie strategii i sposobu myślenia.

Gdzie to znaleźć: Amazon

2. „Świat bez pracy: technologia, automatyzacja i jak powinniśmy reagować” Daniela Susskinda

W tej książce przyjrzymy się, jak technologia zmienia świat i jak automatyzacja wpływa na pracę.

Daniel Susskind prowadzi czytelnika przez z góry przyjęte pojęcia, dostarczając cennych informacji każdemu zainteresowanemu wdrożeniem automatyzacji w swojej organizacji.

Gdzie to znaleźć: Amazon

3. „Szklana klatka: automatyzacja i my” Nicholasa Carr

Były redaktor naczelny Harvard Business Review, Nicholas Carr pisał dla The Atlantic, New York Times, Wall Street Journal i Wired. W tej książce prowadzi czytelnika przez relacje ludzkości z maszynami, od fabryk tekstyliów po zaawansowane technologie dnia dzisiejszego. Krytyczne podejście do automatyzacji, „Szklana klatka” to świetne miejsce na rozpoczęcie dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Link: Amazonka

4. „Rise of the Robots: Technology and the Threat of the Jobless Future” autorstwa Martina Forda

Prowokująca do myślenia książka, która bada potencjalne skutki automatyzacji i jej konsekwencje dla rynku pracy i zatrudnienia.

Mniej optymistyczny niż inne materiały z tej listy, jest to przydatna lektura, aby zrównoważyć dyskurs dotyczący automatyzacji i zakwestionować swoją opinię na ten temat.

Gdzie to znaleźć: Amazon

5. „Automatyzacja i utopia: rozkwit człowieka w świecie bez pracy”, John Danager

W tej książce autor bada przyszłość automatyzacji w jej najbardziej optymistycznej formie: świat, w którym nadejście automatyzacji przekształca ludzkie doświadczenie w bardziej celowe.

Gdzie to znaleźć: Amazon , Harvard University Press

Kursy automatyzacji

kursy-automatyki-ilustracja

Kursy są idealne dla tych, którzy preferują praktyczne podejście do automatyzacji. Jeśli należysz do plemienia „nauka przez działanie”, zapoznaj się z naszą wyselekcjonowaną listą kursów.

1. Akademia Integromatu

Akademia Integromat to doskonałe miejsce na start dla nietechnicznych profesjonalistów zainteresowanych automatyzacją.

Znajdziesz w nim samouczki, przewodniki i filmy obejmujące wszystko, od webhooków po filtry i cykle. Kursy pomogą Ci zrozumieć, jak działa Integromat, i od razu będziesz mógł stworzyć swoje pierwsze scenariusze.

Gdzie to znaleźć: Akademia Integromat

2. Robotic Process Automation – przegląd RPA autorstwa Bryana Lamb

W tym kursie wprowadzającym przedsiębiorca Bryan Lamb przedstawia przegląd ZAP i jego korzyści. Chociaż nie wchodzi w sedno tego, jak wdrożyć automatyzację, jest to dobry punkt wyjścia, aby dowiedzieć się, czy może to być dobre rozwiązanie dla Twojej organizacji.

Gdzie to znaleźć: Udemy

3. Zrobotyzowany proces i inteligentna automatyzacja finansów

Oferowany przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) kurs ten jest specjalnie zaprojektowany dla specjalistów finansowych. Porusza temat automatyzacji oraz tego, jak może ona wzmocnić i przekształcić procesy finansowe.

Gdzie to znaleźć: edX

4. Przyszłość pracy: przygotowanie na zakłócenia for

Ten masowy otwarty kurs online (MOOC) bada światowy raport o rozwoju (WDR) 2019 oraz to, jak sztuczna inteligencja, automatyzacja i inne technologie zmieniają świat.

Choć na wysokim poziomie, wyróżnia się jako pierwszy krok w kierunku globalnego wpływu automatyzacji.

Gdzie to znaleźć: edX

Społeczności automatyzacji

automatyka-wspólnoty-ilustracja

W tej sekcji znajdziesz skróconą listę zasobów, które udostępniliśmy w poprzednim artykule dotyczącym społeczności automatyzacji . Jeśli jesteś ciekawy całej listy, nie wahaj się jej przeczytać!

1. Reddit

Reddit to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, z subredditami obejmującymi wszystko, od hobby po porady dotyczące kariery. Poniższe społeczności (znane również jako „subreddits”) są świetne do nauki o automatyzacji, zadawania pytań i bycia na bieżąco z najnowszymi trendami:

2. Grupy na Facebooku

Grupy na Facebooku żyją i cieszą się życiem, a funkcja grupowa zaprasza profesjonalistów do prowadzenia rozmów na platformie. Poniższe grupy koncentrują się na automatyzacji i stanowią dobry punkt wyjścia do Twojej podróży edukacyjnej:

3. Kora

Quora to witryna z pytaniami i odpowiedziami, obejmująca niemal każdy temat, jaki możesz wymyślić. W przeciwieństwie do bardziej wyspecjalizowanych społeczności, takich jak StackOverflow, Quora jest w większości przyjazna dla początkujących. Tematy, które warto śledzić to:

4. Społeczności bez kodu

No-code daje osobom nietechnicznym możliwość tworzenia i osiągania celów, które wcześniej były dla nich nieosiągalne.

Ten przyjazny duch można znaleźć również w społecznościach bez kodu, a założyciele i twórcy dzielą się swoją wiedzą i wzmacniają się nawzajem.

Dla tych, którzy zaczynają z narzędziami takimi jak Integromat, te społeczności są zdecydowanie atutem, który warto sprawdzić:

5. Społeczności związane z produktami

W przeciwieństwie do poprzedniej, społeczności te są częścią ekosystemu kilku firm automatyzacyjnych. W rezultacie treść jest bardziej ukierunkowana na ich konkretnych użytkowników.

W każdym razie społeczności produktowe są użytecznym źródłem informacji o automatyzacji. Najbardziej aktywne to:

Uwagi końcowe: najlepsze praktyki automatyzacji i zasady do zapamiętania

Gratulacje, udało Ci się przejść przez całą listę!

Pamiętaj, aby dodać ten artykuł do zakładek, ponieważ wiele powyższych zasobów przyda się w Twojej podróży edukacyjnej.

Kiedy uczysz się i zaczynasz wdrażać swoją pierwszą automatyzację, pamiętaj o złotych zasadach automatyzacji:

  • Planuj z wyprzedzeniem : zaplanuj swoje wewnętrzne procesy, aby zidentyfikować potencjał automatyzacji
  • Zacznij od małych kroków : spróbuj zautomatyzować kilka prostych procesów i zacząć budować od tego momentu
  • Pracuj jako zespół : Zaangażuj całą organizację, aby uzyskać maksymalny wpływ
  • Wybierz i wybierz : nie próbuj automatyzować wszystkiego i niczego
  • Utrzymaj : Automatyzacja nie jest czymś, co wdrażasz i o czym zapominasz
  • Postaw człowieka na pierwszym miejscu : wykorzystaj automatyzację, aby ponownie skupić się na ludzkich, kreatywnych zadaniach

Teraz zacznijmy naukę.

Miłej automatyzacji!


Ten artykuł został zaktualizowany o nowe informacje 1 czerwca 2021 r.