4 proste kroki, aby stworzyć idealny arkusz kalkulacyjny do obsługi aplikacji bez kodowania

Udostępnianie danych, użyteczność i przydatność do działania w różnych kontekstach to jeden z głównych powodów, dla których tworzymy aplikacje. Zwykle wymaga to dużo prac inżynieryjnych, ale dzięki programowaniu aplikacji bez kodowania nawet osoby bez doświadczenia w kodowaniu mogą tworzyć aplikacje z najbardziej powszechnego repozytorium danych: arkusza kalkulacyjnego lub Arkuszy Google.

Na przykład, jeśli pracownicy w terenie rejestrują dane ręcznie i wprowadzają je później do Arkuszy Google, całą tę pracę można uprościć dzięki aplikacji bez kodu. Użytkownicy po prostu wprowadzali dane do aplikacji, która automatycznie synchronizowała się z arkuszami kalkulacyjnymi w chmurze. W przypadku wielu pracowników branży możliwość zastąpienia obsługi arkuszy kalkulacyjnych aplikacją może przynieść znaczny wzrost wydajności. Podobnie w przypadku wielu przedsiębiorstw możliwość umożliwienia pracownikom nietechnicznym samodzielnego tworzenia takich aplikacji, bez znacznych zasobów IT, może mieć znaczenie przełomowe, otwierając zupełnie nowe możliwości przyspieszenia innowacji.

Rozpoczęcie tego procesu może być tak proste, jak zorganizowanie arkuszy kalkulacyjnych w taki sposób, aby platforma aplikacji bez kodu, taka jak Google Cloud AppSheet, mogła je pobierać i generować użyteczne prototypowe aplikacje, na których użytkownicy mogą dalej budować. Chociaż nie jest wymagane kodowanie, świetne aplikacje bez kodu nadal opierają się na dobrze zaprojektowanej strukturze danych. W tym poście omówimy podstawy przygotowywania źródła danych w Arkuszach Google, aby efektywnie budować aplikacje przy użyciu AppSheet.

Oto 4 kroki, które mogą pomóc zmniejszyć tarcia w procesie prototypowania aplikacji bez użycia kodu, uprościć konserwację i zarządzanie aplikacją oraz stworzyć bardziej wydajną i wydajną strukturę danych.

Krok 1: Użyj czystych układów tabel

Zanim zaczniemy układać nasz Arkusz Google, rozważmy kilka pytań:

  • Czego chcę, aby moja aplikacja robiła?

  • Jakie dane są potrzebne do wykonywania tych funkcji?

  • Do jakich danych będą potrzebować moi użytkownicy?

Powyższe krytyczne dane należy zebrać w kolumnie lub tabeli w arkuszu Google. Grupując kolumny w tabele, zastanów się, jakie byłoby najprostsze grupowanie koncepcyjne. Wyobraź sobie, że tworzymy aplikację dla sklepu spożywczego, która śledzi zapasy. Początkowo możemy być skłonni do tworzenia oddzielnej tabeli dla każdej kategorii pozycji, jak w przykładzie 1 – ale ten schemat jest nieefektywny, ponieważ tworzy dużą liczbę tabel, którymi musielibyśmy zarządzać i aktualizować indywidualnie. Lepszym rozwiązaniem byłoby zawarcie wszystkich naszych pozycji magazynowych w jednej tabeli i uwzględnienie kolumny oznaczającej kategorie towarów, jak w przykładzie 2.

Użyj czystego układu tabeli.jpg

Kluczowy wniosek: ta prostota jest ważna, ponieważ jeśli masz zbyt wiele tabel, Twoja aplikacja będzie trudniejsza w utrzymaniu i modyfikowaniu, a także może napotkać problemy z czasem synchronizacji i dodatkowe potencjalne punkty awarii.

Krok 2: Nazwij i sformatuj swoje dane w prosty i spójny sposób

Nazwy kolumn i tabel powinny być krótkie i łatwe do zrozumienia. Unikaj tworzenia długich nazw, nazw ze znakami specjalnymi lub nazw z ciągami cyfr.

Jeśli to możliwe, konwencje nazewnictwa i formatowania kolumn powinny być zachowane w różnych źródłach danych. Oznacza to, że jeśli Twoja aplikacja pobiera dane z wielu Arkuszy, nazewnictwo i formacja powinny być spójne we wszystkich. Przestrzeganie tych wskazówek zapewni, że Twoje dane będą łatwe do zrozumienia, zwiększy prawdopodobieństwo, że aplikacja prototypowa zinterpretuje dane zgodnie z oczekiwaniami, i ułatwi stosowanie wyrażeń w aplikacji.

Krok 3: Użyj kolumn dla kategorii i wierszy dla wpisów

Gdy nowe dane zostaną dodane do aplikacji AppSheet, zostaną dołączone do arkusza w postaci nowego wiersza. Ważne jest, aby upewnić się, że struktura arkusza kalkulacyjnego jest jednolita i że jest zbudowany w taki sposób, że każdy wiersz reprezentuje wpis, a każda kolumna reprezentuje kategorię dla typu wpisów. Aby zrozumieć, co to oznacza, spójrzmy na trzy przykłady.

Przykład. 1 – Odwrócona tabela inwentaryzacji

Inverted Inventory table.jpg

W tym pierwszym przykładzie widzimy, że pożądana struktura jest odwrócona. Nagłówki danych są ułożone pionowo, a nowe wpisy reprezentujące pozycje magazynowe są dodawane jako kolumny. To ustawienie uniemożliwi AppSheet dodawanie nowych wierszy; powinien bardziej przypominać „idealny układ tabeli” z poprzedniej sekcji.

Przykład. 2 – Przerwana tabela ekwipunku

Przerwany ekwipunek table.jpg

Ten drugi przykładowy arkusz kalkulacyjny zawiera sekcję, która ma być używana jako kalkulator. Ponieważ jednak zakłóca to strukturę arkusza kalkulacyjnego, zapobiega dodawaniu nowych wierszy. Tabele muszą pozostać strukturalnie spójne w całości i muszą składać się tylko z nagłówków kolumn i następujących po nich wierszy danych. Jeśli masz sekcję, taką jak kalkulator, która przerywa ogólną strukturę tabeli, musisz albo zintegrować ją z oryginalną strukturą tabeli, taką jak Przykład 3, lub przenieść ją do własnej niezależnej tabeli.

Przykład. 3 – Zintegrowane pola obliczeniowe

Integrated Calculation Fields.jpg

Kluczowy wniosek: Powielanie jest powiązaną strukturalną pułapką, na którą należy uważać. Jeśli zauważysz, że duże bloki danych są duplikowane w wielu tabelach, jest to dobry wskaźnik, że struktura danych może nie być tak wydajna, jak mogłaby być, co może przyczynić się do wydłużenia czasu synchronizacji aplikacji.

Krok 4: Dodaj kolumnę kluczową

Każda tabela musi zawierać kolumnę klucza, która służy jako unikalny identyfikator dla każdego wiersza danych. W przypadku niektórych typów danych każdy wiersz będzie naturalnie zawierał niezmienną i niepowtarzalną kolumnę dla każdego wiersza. Dobrym przykładem naturalnie unikalnego klucza jest produkt ASIN lub SKU – żadne dwa produkty nie będą miały tego samego. Podobnie, numer identyfikacyjny pracownika lub adres e-mail są dobrymi unikalnymi kluczami, ponieważ żadne dwie osoby nie będą miały tego samego. W przypadku danych, które nie mają tej właściwości, możemy łatwo wygenerować ją za pomocą funkcji UNIQUEID () w edytorze arkusza aplikacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kluczach, zapoznaj się z naszą dokumentacją pomocy na ten temat.

Czas stworzyć pierwszą aplikację bez kodu

Jeśli wykonałeś każdy z wyżej wymienionych kroków w celu uporządkowania danych, powinieneś być gotowy do przekształcenia danych w potężną aplikację bez kodu. Aby rozpocząć, otwórz Arkusze ze swoimi danymi i wybierz narzędzia> AppSheet> Utwórz aplikację. Stamtąd Appsheet automatycznie odczyta Twoje dane i zamieni dane z arkuszy kalkulacyjnych w aplikację bez kodu, aby uzyskać znaczny wzrost wydajności.

stwórz swój pierwszy app.gif bez kodu

Aby dokładniej zagłębić się w ten temat, zapoznaj się z naszym artykułem na temat najlepszych praktyk dotyczących arkuszy kalkulacyjnych oraz z tym seminarium internetowym. Zachęcamy do szybkiego rozpoczęcia przygody bez kodowania dzięki naszej bibliotece przykładowych aplikacji . Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas tworzenia aplikacji, zapoznaj się z naszymi artykułami pomocy lub zadaj pytanie w społeczności AppSheet .

Zainspirowały nas aplikacje, które zostały już stworzone przez twórców z doświadczeniem technicznym, takich jak Ty, i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co stworzysz dalej.

Gotowy do użycia AppSheet? Zacznij teraz .

Powiązany artykuł

Odzyskaj czas i talent dzięki AppSheet Automation

AppSheet Automation, ważny dodatek do AppSheet, naszej platformy programistycznej niewymagającej kodowania, wykorzystuje sztuczną inteligencję Google do wspierania nawet tych, którzy mają …

Przeczytaj artykuł