Jak wygląda automatyzacja no-code z AppSheet

Jako programiści rozmawiamy o automatyzacji w kontekście technologii tak często, jak Twoi znajomi mogą rozmawiać o Bitcoin – i nie bez powodu: automatyzacja objęła najdalsze zakątki przetwarzania w chmurze, od infrastruktury jako kodu, orkiestracji kontenerów i DevOps po uczenie maszynowe a nawet zarządzanie płatnościami. Ułatwia życie operatorom infrastruktury, programistom, inżynierom SecOps i administratorom chmury, oszczędzając im czas, który, jak wszyscy wiemy, jest ograniczonym zasobem.

Niedawno automatyzacja odegrała kluczową rolę nie tylko w zwiększaniu produktywności, ale także w demokratyzacji technologii dla programistów obywatelskich. Na przykład Google Cloud AutoML obniżyło barierę wejścia do uczenia maszynowego dzięki gotowym modelom i automatycznemu tworzeniu modeli.

A teraz AppSheet przejmuje pałeczkę i wprowadza automatyzację na swoją platformę wraz z wydaniem GA AppSheet Automation . AppSheet to platforma programistyczna Google Cloud zorientowana na zamiary i niewymagająca kodowania, która pozwala tworzyć aplikacje szybciej i przy mniejszych nakładach inwestycyjnych niż tradycyjne podejście oparte na kodzie. Jako rozszerzenie platformy AppSheet, AppSheet Automation oferuje nowe, zintegrowane możliwości automatyzacji przepływu pracy. Wykorzystuje sztuczną inteligencję Google, aby ułatwić automatyzację procesów biznesowych i umożliwia osobom bez umiejętności kodowania zmianę kształtu pracy dzięki funkcjom, takim jak inteligentniejsze wyodrębnianie ustrukturyzowanych danych z dokumentów oraz zgodność z szeroką gamą źródeł danych, takich jak Arkusze obszaru roboczego Google i Dysk .

AppSheet Automation oszczędza czas programisty

Jennifer Cadence, menedżer ds. Marketingu produktów w AppSheet, na GCP Podcast  wysunęła poniższy wniosek:

„Pracownicy tracą szacunkowo 20% czasu na zadania, które można zautomatyzować 1 . To także przestrzeń i czas, który moglibyśmy wykorzystać, aby skupić się na pracy o dużym wpływie ”.

Nawet jako programiści spędzamy czas na ręcznych zadaniach, które wydłużają czas programowania lub dodajemy element po elemencie do naszej listy rzeczy do zrobienia. Otrzymujemy prośby od grup biznesowych o tworzenie aplikacji do wykonywania takich czynności, jak przetwarzanie faktur, wdrażanie pracowników i integracja z systemami innych firm. Dla przykładu, John, jest naukowcem zajmującym się danymi, który nadal co tydzień odpowiada za raportowanie danych z pulpitu nawigacyjnego do arkusza Google – coś, co jest frustrujące i uważa, że powinno zostać zautomatyzowane, aby mógł skupić się na pracy o wysokiej wartości, takiej jak eksperymentowanie.

Podobnie, w przeszłości spędzałem godziny na zatwierdzaniu, aktualizowaniu danych z Salesforce do Arkuszy lub budowaniu automatyzacji, która wyodrębnia tekst z arkusza do dokumentu. Dla pracowników, którzy robią to samo, nie jest zaskakujące, że retencja może stać się problematyczna. Czasy, w których czułem się najbardziej spełniony i kreatywny w mojej pracy, były wtedy, gdy mogłem wykonywać bardziej wpływową pracę.

AppSheet Automation ma na celu poświęcenie czasu programistom i praktykom oraz demokratyzację tworzenia aplikacji dla użytkowników biznesowych. Możesz wziąć rozsądnie skomplikowane pomysły i procesy i przełożyć je na działające aplikacje, używając platformy do wyrażania ich poprzez automatyzację. Odbiorcy techniczni zobaczą dwie korzyści:

  • Skróć czas projektowania, wdrażając rozwiązania bez kodowania.
  • Zmniejsz zaległości, umożliwiając użytkownikom biznesowym, którzy są najbliżej problemu, tworzenie własnych rozwiązań. Ankieta przeprowadzona wśród pierwszych użytkowników pokazuje, że ponad 60% osób korzystających z AppSheet Automation ma własne rozwiązanie, ale szuka czegoś bardziej wydajnego.

Porozmawiajmy o tym, jak to zrobić.

Oczywiście automatyzacja!

Na karcie Automatyzacja w AppSheet pierwszym nowym dodatkiem, który znajdziesz, są Boty , które służą do tworzenia automatyzacji poprzez łączenie zdarzeń z procesami. To jest sedno tego, co sprawia, że AppSheet Automation jest łatwy w użyciu. Wyobrażasz sobie proces lub pomysł i organizujesz go tutaj intuicyjnie.

automatyzacja

Boty można skonfigurować tak, aby uruchamiały proces po wykryciu zdarzenia (np. Nowy rekord pracownika jest tworzony w arkuszu Google) lub zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Po włączeniu boty działają w tle, nasłuchując wyzwalaczy zdarzeń.

Boty współpracują z podłączonym źródłem danych i można je tworzyć lub modyfikować za pomocą kilku kliknięć. Wprowadzone zmiany są odzwierciedlane w czasie rzeczywistym w edytorze aplikacji, dzięki czemu zawsze wiesz, na czym polega Twoja automatyzacja.

Schemat blokowy bota

Zdarzenia mają miejsce przy zmianie danych (np. Priorytet biletu serwisowego jest zmieniany z niskiego na wysoki) lub okresowo zgodnie z harmonogramem (np. W każdy poniedziałek rano o 9 rano).

appsheet_events

Proces to sekwencja kroków (czynności kontrolne i zadania). Prosty proces może składać się tylko z kilku kroków, takich jak rozgałęzienia warunkowe lub zadania poczty e-mail, i może się szybko zakończyć. Ale proces może być złożony, składać się z wielu kroków i zajmować godziny lub dni. To może:

  • Zapętlaj wiele rekordów
  • Zgłoś się do innego procesu
  • Poczekaj, aż człowiek odpowie na żądanie
Uruchom ten proces

Zadanie to prosta czynność, która przebiega szybko, np. „Wyślij e-mail”, „Zmień dane” lub „Zadzwoń do webhooka”.

nazwa kroku

Modułowość jest kluczową zasadą projektowania AppSheet Automation. Zadania, zdarzenia i procesy są składnikami wielokrotnego użytku. Zadania można ponownie wykorzystać w wielu procesach. Procesy mogą wywoływać inne procesy. Procesy i zdarzenia można ponownie wykorzystać w wielu botach. Pozwala to na strategie „utwórz raz i wykorzystaj wielokrotnie”.

Inteligentne przetwarzanie dokumentów

Dzięki AppSheet Automation można również wykorzystać inteligentne przetwarzanie dokumentów, które wykorzystuje sztuczną inteligencję dokumentów do automatycznego wykrywania faktur, pokwitowań i formularzy z dokumentów, plików PDF i obrazów oraz do uruchamiania automatyzacji i przetwarzania języka naturalnego. AppSheet Automation łączy się z dokumentami (i folderami) na Dysku Google. W przypadku dokumentów możesz wybrać jeden z trzech aktualnie obsługiwanych typów:

  • Faktury
  • Wpływy kasowe
  • Formularze W-9
przechwytywanie odbioru

Świadomy zamiaru

W przeciwieństwie do platform opartych na kodzie, AppSheet jest platformą opartą na zamiarach bez kodu. Platforma wnioskuje o intencji budowanej aplikacji, co sprawia, że proces tworzenia i dostosowywania jest znacznie łatwiejszy niż w przypadku innych opcji.

Wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego, przewiduje zamiary twórcy na podstawie słów kluczowych i wyświetla sugestie kontekstowe. Na przykład, gdy wpiszesz „Problem rozwiązany”, platforma wyświetli sugestie bota. Po wybraniu jednego z nich masz całkowicie zaimplementowanego bota gotowego do pracy z konfiguracją zdarzenia, wyrażeniami, procesem i krokami.

Sugestie pojawiają się na wielu poziomach. Po kliknięciu w celu dodania nowego kroku i rozpoczęciu wpisywania słowa kluczowego „re (turn)” przedstawia kontekstowe sugestie, które sprawiają, że tworzenie jest proste i intuicyjne.

uchwyt zaktualizowany

Integracja z zewnętrznymi źródłami danych

W wielu przypadkach musisz zintegrować dane zarówno z wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł firmowych, takich jak bazy danych, Airtable lub Box, co wymaga doświadczenia programisty. Pamiętasz Johna, naukowca danych? Jest jednym z nielicznych naukowców, a jego zespół programistów jest ograniczony. Nie mogą sobie pozwolić na poświęcanie czasu na naukę integracji nowych narzędzi, które nie są częścią ich podstawowej pracy, dlatego AppSheet i jego zdolność do integracji źródeł danych mogą być nieocenione.

Obsługuje różne źródła danych , w tym Google Workspace, Microsoft Excel, AWS DynamoDB, Dropbox, platformy zarządzania API, takie jak Apigee , oraz bazy danych w chmurze / lokalne. Gdy wskażesz AppSheet na swoje źródło danych, wykorzystuje uczenie maszynowe do zrozumienia schematu / struktury danych, w tym zależności i relacji, i opracowuje odpowiednie sugestie dotyczące botów, zdarzeń, procesów i kroków.

Możesz także korzystać z Arkuszy, Dysku i Salesforce za pośrednictwem zewnętrznych wydarzeń, aby usprawnić działanie automatyzacji.

Jak zacząć

AppSheet Automation oferuje inteligentne tworzenie procesów i bogatą łączność, wprowadza boty i rozwiązuje długi ogon procesów zorientowanych na człowieka, przepływy pracy oparte na dokumentach i przypadki użycia integracji aplikacji. Obowiązek tworzenia przepływów pracy aplikacji zorientowanych na człowieka nie musi już spoczywać na zespołach programistów, a kiedy to nastąpi, AppSheet Automation może znacznie skrócić czas tworzenia. Wyniki ankiety pokazują, że AppSheet Automation skrócił czas potrzebny na opracowanie zautomatyzowanych rozwiązań i czas poświęcony na zadania ręczne.

Przykładowe aplikacje

Istnieje mnóstwo przykładowych aplikacji, od których możesz zacząć. Po prostu zaloguj się na AppSheet.com i przejdź do „Przykładowe aplikacje” u góry.

przykładowe aplikacje

Filmy

Jak zautomatyzować procesy za pomocą AppSheet Automation

Mamy również wiele filmów, które pomogą Ci nauczyć się automatyzacji procesów, integracji z Workspace, tworzenia interfejsów użytkownika, wdrażania aplikacji i nie tylko.

Społeczność internetowa

Wokół AppSheet istnieje już tętniąca życiem społeczność, więc odwiedź witrynę community.AppSheet.com, aby dołączyć do rozmowy i nawiązać kontakt z innymi twórcami z całego świata. Możesz znaleźć pomocne odpowiedzi, przesyłać propozycje funkcji i przeglądać zasoby arkusza aplikacji.

Wejdź na AppSheet.com i zacznij budować bez użycia kodu!

Możesz mnie znaleźć na Twitterze pod adresem @stephr_wong .

1 Utracone miejsca pracy, zdobyte miejsca pracy: jaka będzie przyszłość pracy dla miejsc pracy, umiejętności i płac. Ile czasu marnujesz na ręczne, powtarzalne zadania?